Wellness w Południowym Tyrolu

Obok klasycznych zabiegów masażu w Południowym Tyrolu z sukcesem stosuje się kuracje wykorzystując lokalne produkty.

Regenerujące kąpiele w sianie

Lecznicze działanie siana znane jest już od ponad 100 lat. Kłosy, których używa się do kąpieli w Południowym Tyrolu/Südtirol, zawierają około 150 roślin leczniczych, ziół i kwiatów, co gwarantuje pozytywny wpływ na organizm. Regenerujące zabiegi trwają około 20 minut i sprawiają, że całe ciało staje się rozluźnione i odprężone, a ponadto aktualne badania naukowe wykazały, że kąpiel w sianie pomaga na chorobę zwyrodnienia stawów, rwę kulszową, reumatyzm oraz pobudza krążenie krwi i metabolizm. 

Kosodrzewina – sosna górska

Romantyczna dolina Val Sarentino/Sarntal, położona niedaleko Bolzano/Bozen, to ojczyzna odmiany sosny górskiej, pinus sarentensis. Jej igły od wielu pokoleń służą do pozyskiwana leczniczych olejków, które z powodzeniem wykorzystywane są w celach zdrowotnych i mają właściwości pielęgnacyjne. Na dłuższy pobyt wellness na bazie kosodrzewinowej polecany jest renomowany Hotel Bad Schörgau.

Kąpiel w winie

Południowy Tyrol jest jednym z czołowych regionów winiarskich we Włoszech. Zabiegi z olejkiem z pestek winogron nie są co prawda tak wesołe, jak wieczór spędzony przy lampce wina, za to niewątpliwie przyjemniejsze.

Kąpiel w cesarskim wydaniu

Kąpiel w mleku ma działanie relaksujące i przywraca skórze elastyczność. Mleko, a przede wszystkim serwatka, określane jest często jako naturalny kosmetyk. Bogate w witaminy z grupy B, proteiny i minerały ma dobroczynne działanie nie tylko na naszą skórę, ale wpływa zbawczo na pielęgnację paznokci i włosów.

Jabłkowy wellness

Południowy Tyrol jest największym, powiązanym ze sobą regionem uprawy jabłek w Europie – nie dziwi więc, że te „okrągłe eliksiry” odgrywają ważną rolę również w Terme Merano. Cała moc jabłka odmiany Golden Delicious znajduje zastosowanie w kąpielach relaksujących, peelingach i masażach.

Dowiedz się więcej