Val d’Ega: u stóp królewskiego masywu Latemar i Rosengarten

Obereggen i Carezza znajdują się w dolinie Val d’Ega, w pobliżu  stolicy Południowego Tyrolu, Bolzano. Wyróżniają je piękne krajobrazy i najlepiej przygotowane stoki w Europie.

 
Dwa ośrodki narciarskie w jednej dolinie ‒ pozwala to na jazdę na innym stoku każdego dnia i podziwianie masywu Latemar  z różnych perspektyw. To jedna z wielu zalet doliny Val d’Ega / Eggental. Wśród pozostałych można wymienić m.in. restauracje, snowpark z halfpipe’ami, ale przede wszystkim długie i perfekcyjnie przygotowane trasy. To one uznawane są za wizytówkę powstałej w Obereggen w latach 80. XX wieku firmy TechnoAlpin. Całkowita długość tras to 48 km, które mają prawie 1000-metrowe przewyższenie. W ośrodku można też spróbować wieczornej jazdy na nartach i sankach na oświetlonym stoku. Jest to możliwe na 1,5-kilometrowej trasie Oberholz, u stóp której znajduje się Tipi, jeden z najpopularniejszych barów après-ski w regionie.
 

Carezza i okolice

Sąsiednia Carezza – ośrodek narciarski bardzo popularny wśród rodzin – posiada 40 km tras i cały czas się rozwija. Panuje tu wspaniała atmosfera, która sprawia, że w tym miejscu można się zakochać. Wszystko za sprawą widocznego zewsząd majestatycznego masywu Latemar. Po białym szaleństwie warto udać się do Bolzano. Malownicza stolica Południowego Tyrolu kryje w sobie nie tylko kawiarnie i butiki, lecz także katedrę z XII w. oraz Muzeum Archeologiczne z mumią Ötziego, zwanego „człowiekiem lodu”.
 

Val d’Ega w skrócie

W dolinie Ega znajdują się dwa ośrodki narciarskie – Obereggen i Carezza. Każdy z nich oferuje ponad 40 km tras zjazdowych. W Obereggen warto spróbować wieczornej jazdy na nartach i udać się do baru après-ski Tipi lub nowoczesnego, nowo otwartego na szczycie kolejki górskiej Oberholz. Carezza urzeka spokojem, świetnymi stokami i brakiem kolejek. Można z niej odwiedzić niedalekie Bolzano.