Val d’Ega: U stóp królewskiego masywu Latemar i Rosengarten

Doskonale przygotowane stoki u stóp królewskiego masywu Latemar i Rosengarten!

W dolinie Val d’Ega/Eggental w Południowym Tyrolu znajdują się dwa ośrodki narciarskie: Obereggen i Carezza. Wyróżniają je piękne krajobrazy włoskich Dolomitów oraz najlepiej przygotowane stoki w Europie. Dzięki ich zróżnicowaniu i różnym poziomie trudności, są to doskonałe miejsca dla wszystkich narciarzy.

Dwa ośrodki narciarskie w jednej dolinie ‒ pozwala to na jazdę na innym stoku każdego dnia i podziwianie masywu Latemar  z różnych perspektyw. To jedna z wielu zalet doliny Val d’Ega. Kolejną są długie i perfekcyjnie przygotowane trasy. To one uznawane są za wizytówkę powstałej w latach 80. XX wieku właśnie w Obereggen firmy TechnoAlpin – jednego z największych producentów armatek śnieżnych na świecie. Lokalne stoki są często wykorzystywane do testów najnowszych technologii naśnieżania, więc tamtejsi specjaliści doskonale się na tym znają – na czym korzystają wszyscy narciarze. Potwierdzeniem tego, może być fakt, że jest to jedna z najpopularniejszych miejscówek mieszkańców regionu, w tym Bolzano/Bozen – jego stolicy. Całkowita długość tras to 48 km, mających prawie 1000-metrowe przewyższenie.
 
W Obereggen można też odwiedzić snowpark z halfpipem lub też spróbować wieczornej jazdy na nartach i sankach na oświetlonym stoku (superzabawa!). Jest to możliwe na 1,5-kilometrowej trasie Oberholz, u stóp której znajduje się Tipi, jeden z najpopularniejszych barów après-ski w regionie. Na fanów dobrego jedzenia czekają liczne restauracje i chaty na stokach, w tym otwarta w zeszłym roku Berghütte Oberholz, charakteryzująca się nie tylko wyśmienitym menu, ale także niesamowitą architekturą – nowoczesną, acz minimalistyczną, doskonale wtapiającą się w górski krajobraz.
 

Sąsiednia Carezza – ośrodek narciarski popularny wśród rodzin – posiada 40 km tras i cały czas się rozwija, jednocześnie mając tak dopracowaną infrastrukturę narciarską, że kolejki do wyciągów są tu praktycznie niespotykane. Panuje tu urocza i trochę tajemnicza atmosfera, która sprawia, że w tym miejscu można się zakochać. Wszystko za sprawą widocznego zewsząd majestatycznego masywu Latemar i otaczających stoki lasów. Po białym szaleństwie warto udać się do Bolzano. Malownicza stolica Południowego Tyrolu kryje w sobie nie tylko kawiarnie i butiki, lecz także katedrę z XII w. oraz Muzeum Archeologiczne z mumią Ötziego, zwanego „człowiekiem lodu”.

Myślisz, że ośrodki w Val d’Ega to coś dla Ciebie? Wybraliśmy najlepsze lokalne hotele – zerknij, może znajdziesz coś dla siebie!