Tre Cime Dolomity: narty w romantycznej scenerii

Urzekające miejsce z pięknymi widokami – oto region Tre Cime/3 Zinnen w Dolomitach w dolinie Alta Pusteria/Hochpustertal. Oprócz kameralnych ośrodków znajdują się tu również bezkresne równiny, idealne przygotowane do narciarstwa biegowego.

Region Tre Cime w Dolomitach  to raj dla miłośników biegówek, gdzie do ich dyspozycji została oddana gęsta sieć 200 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Bardzo dobre warunki śniegowe sprawiają, że można biegać do woli w scenerii malowniczych Dolomitów, wpisanych na listę UNESCO.
 

W miasteczku Dobbiaco/Toblach warto wybrać się na stadion Nordic Arena, który dzięki oświetleniu jest dostępny także wieczorem. Fani biegówek powinni zwrócić uwagę także na wysokogórską trasę Prato Piazza i sąsiednią dolinę Val di Landro, z której roztacza się przepiękny widok na masyw Tre Cime/Drei Zinnen, jeden z symboli Dolomitów. Na dzieci czeka sześć torów saneczkowych zlokalizowanych w pobliżu miasteczek Sesto/Sexten, San Candido/Innichen i Dobbiaco.

Nowe trasy, nowe wyzwania

Ośrodek Tre Cime Dolomity składa się z siedmiu stacji narciarskich o łącznej długości 93 km. Do najbardziej interesujących kurortów w dolinie zaliczają się niewątpliwie Monte Baranci/Haunold, Monte Elmo/Helm oraz Croda Rossa/Rotwand. Dwa ostatnie zostały połączone w 2014 roku nowymi trasami i gondolą, co przyczyniło się do powstania ośrodka narciarskiego Tre Cime Dolomity, gdzie łączna długości tras to 45 km. Ze względu na atrakcyjne wyprofilowanie szlaków, warto wybrać się na dwa trudniejsze, 5-kilometrowe stoki prowadzące ze szczytu Monte Elmo do stacji Versciaco/Vierschach.

Tre Cime Dolomity w skrócie

Siedem ośrodków narciarskich z trasami o długości 93 km. Numerem jeden jest ośrodek narciarski Tre Cime Dolomity, powstały w wyniku połączenia ośrodków Monte Elmo i Croda Rossa. Dolinę przecina 200 km tras biegowych, doskonałych do wyścigów wyczynowych. Łatwy dojazd pociągiem z Kronplatz.

www.three-peaks.info

Zakwaterowanie