Tre Cime Dolomity: Narty w romantycznej scenerii

Narty w pięknych okolicznościach przyrody!

Tre Cime/Drei Zinnen Dolomity jest najbardziej wysuniętym na wschód ośrodkiem narciarskim w Południowym Tyrolu (Włochy). Znajduje się na obszarze Hochpustertal i skupia kilka kameralnych, acz fantastycznych ośrodków, oferujących łącznie 93 km tras narciarskich o różnych stopniu trudności. Flagowym punktem jest majestatyczny masyw Drei Zinnen, w Polsce znany jako Trzy Szczyty.

Ośrodek Tre Cime/3 Zinnen w Dolomitach  składa się z siedmiu stacji narciarskich z 30 trasami o łącznej długości 93 km. Do najbardziej interesujących kurortów w dolinie zaliczają się Monte Baranci/Haunold, Monte Elmo/Helm oraz Croda Rossa/Rotwand. Dwa ostatnie zostały połączone w 2014 roku nowymi trasami i gondolą, co przyczyniło się do urozmaicenia tamtejszej infrastruktury narciarskiej. Będąc tam, warto wybrać się na dwa trudniejsze, 5-kilometrowe stoki prowadzące ze szczytu Monte Elmo do stacji Versciaco/Vierschach. Obowiązkowo trzeba się też wybrać na Giro delle Cime. Jest to fenomenalna tura narciarska, łącząca 34 km tras w jedną wyprawę – atrakcja na cały dzień i świetny sposób na poznanie okolicy! Jeśli i to nie zaspokoi oczekiwań, można się wybrać pociągiem do Kronplatz – podróż trwa niecałe 20 minut, a lądujecie bezpośrednio przy dolnej stacji narciarskiej – nie trzeba nawet zdejmować butów narciarskich!

Region Tre Cime w Dolomitach to także raj dla miłośników biegówek, gdzie do ich dyspozycji została oddana gęsta sieć 200 km tras biegowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Bardzo dobre warunki śniegowe sprawiają, że można biegać do woli w scenerii malowniczych Dolomitów, wpisanych na listę UNESCO.

 W miasteczku Dobbiaco/Toblach warto wybrać się na stadion Nordic Arena, który dzięki oświetleniu jest dostępny także wieczorem. Fani biegówek powinni zwrócić uwagę także na wysokogórską trasę Plätzwiese i sąsiednią dolinę Val di Landro, z której roztacza się przepiękny widok na Trzy Szczyty, jeden z symboli Dolomitów. Na dzieci (i nie tylko!) czeka sześć świetnych torów saneczkowych zlokalizowanych w pobliżu miasteczek Sesto/Sexten, San Candido/Innichen i Dobbiaco.

We wszystkich miasteczkach  można znaleźć świetne restauracje, oferujące w menu dania z regionalnej kuchni. Jest ona wyjątkowa z uwagi na połączenie smaków alpejskich ze śródziemnomorskimi – jest to efekt miksu kulturowego, a co za tym idzie – kulinarnego, Włoch i Austrii. Także na talerzach królują pasty, knedle i szeroki wybór mięs, a to wszystko w towarzystwie światowej sławy lokalnych win. Na kulinarnych pasjonatów czekają też restauracje oznaczone gwiazdkami Michelin.
 
Zainteresował Cię ten ośrodek ? Zapoznaj się z ofertą hotelową, którą dla Ciebie przygotowaliśmy!