Kronplatz: Dla pasjonatów narciarstwa

119 km stoków, które zaspokoją wszelkie wymagania!

Kronplatz jest jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Południowym Tyrolu i całych Włoszech. Jako jeden z niewielu ma niezwykle rozbudowaną infrastrukturę: 119 km tras i 32 wyciągi. Ponadto w ramach tego samego skipassu, można się wybrać do pobliskich ośrodków, leżących w Valli di Tures e Aurina/Tauferer Ahrntal: Klausberg i Speikboden, co oznacza prawie 70 km dodatkowych tras!

Ośrodek Kronplatz jest uznawany za wizytówkę Południowego Tyrolu, często kojarzony przede wszystkim z bardziej zaawansowanym narciarstwem. Nie oznacza to jednak, że osoby z mniejszym doświadczeniem nie dadzą sobie tam rady – wprost przeciwnie! 119 km stoków zaspokoi potrzeby każdego – zarówno narciarskiego freaka, który przez cały dzień będzie śmigał bez przerwy, jak i osób mniej zaawansowanych czy dzieci. Na tych pierwszych czeka m.in. „czarna piątka”, czyli pięć czarnych wymagających tras narciarskich, mających początek na szczycie wierzchołka góry (2275 m n.p.m.) i których długość sięga aż do 7 km. Ponadto można spróbować swoich sił na trasie, na której odbywają się zawody Pucharu Świata kobiet w slalomie gigancie

Z kolei amatorzy spokojnej jazdy będą mogli delektować się czerwonymi i niebieskimi trasami, wijącymi się po szczycie oraz po niżej osadzonych lasach. A wokół piękne widoki włoskich gór. Szybki powrót na szczyt gwarantują liczne nowoczesne gondole, z dostępem do Wi-Fi, wyposażone w podgrzewane siedzenia. 

Dużym plusem Kronplatz jest też możliwość zabawy po nartach – przy stacjach w dolinach są różne bary, gdzie après-ski rozkręca się już we wczesnych godzinach popołudniowych (polecamy bar K1!). Będąc w Kronplatz, warto odwiedzić otwarte w lipcu 2015 r. górskie muzeum sławnego alpinisty Reinholda Messnera MMM Corones, zaprojektowane przez światowej sławy architektkę Zahę Hadid.

Po poznaniu atrakcji Kronplatz koniecznie trzeba udać się do sąsiedniej doliny Valle di Tures e Aurina, gdzie znajdują się kameralne Speikboden i Klausberg. Oferują one łagodniejsze trasy o łącznej długości 68 km. Jednak zaawansowani narciarze też z przyjemnością tam pojeżdżą, a na snowboardzistów czeka fantastyczny snowpark. Bo przecież „niewielkie” wcale nie musi oznaczać „nudne”.

Podoba Ci się Kronplatz? Brzmi jak superwybór na Twój wyjazd zimowy? Sprawdź najlepsze hotele, które dla Ciebie wybraliśmy!