Kronplatz: dla pasjonatów narciarstwa

Kronplatz dzięki gęstej sieci 119 km tras zjazdowych jest numerem jeden wśród ośrodków narciarskich w Południowym Tyrolu, a jego ofertę uzupełniają pobliskie stacje Speikboden i Klausberg.

Ośrodek Kronplatz oraz Speikboden i Klausberg są uznawane są za wizytówkę Południowego Tyrolu. O ile dwie mniejsze stacje charakteryzuje atmosfera ciszy i spokoju, o tyle Kronplatz kojarzony jest przede wszystkim z narciarstwem wyczynowym. Zjazd z jego wierzchołka (2275 m n.p.m.) pięcioma czarnymi trasami o pięknych profilach i długości do 7 km stanowi źródło niezapomnianych doznań, jednak nie wszyscy dają radę! Szybki powrót na szczyt gwarantują nowoczesne gondole, z dostępem do Wi-Fi i wyposażone w podgrzewane siedzenia. Na Kronplatz może się jednak wybrać nawet początkujący narciarz i skupić się na stokach niebieskich lub czerwonych. Ponadto warto odwiedzić otwarte w lipcu zeszłego roku Górskie Muzeum Messnera MMM Corones, zaprojektowane przez słyną projektantkę Zahę Hadid.

W nadchodzącym sezonie, 24 stycznia 2017 roku, odbędą się  na Kronplatz zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, gdzie zostanie rozegrany slalom gigant pośród kobiet. Nachylenie stoku osiąga nawet 61%!
 
Po poznaniu atrakcji Kronplatz warto udać się do sąsiedniej doliny Valle di Tures e Aurina/Tauferer Ahrntal, gdzie znajdują się kameralne Speikboden i Klausberg. Oferują one łagodniejsze trasy o łącznej długości 68 km. Jednak zaawansowani narciarze też z przyjemnością tam pojeżdżą, a na snowboardzistów czeka fantastyczny snowpark. Bo przecież „niewielkie” wcale nie musi oznaczać „nudne”.
 

Kronplatz w skrócie

Okolice Kronplatz, uznawanego za najlepszy ośrodek narciarski w Południowym Tyrolu, są idealnym miejscem na urlop. Pobyt w tym supernowoczesnym centrum z trasami narciarskimi o długości 119 km można łączyć z wizytami w okolicznych, bardziej kameralnych, lecz nadal ciekawych kurortach Speikboden i Klausberg.

www.kronplatz.com

Zakwaterowanie