Dłuższa narciarska wyprawa

Aby urozmaicić wyjazd, warto wybrać się na całodniową wycieczkę wytyczoną turą narciarską. To doskonały sposób, aby odwiedzić kilka dolin i ani razu nie powtarzać trasy.

Sellaronda – fascynująca podróż dookoła góry

Zapraszamy na ponad 40-kilometrową karuzelę narciarską! Niemal 28 km zajmują tu trasy zjazdowe, a na pozostałym terenie znajdują się kolejki górskie i odcinki dojazdowe do wyciągów. Szlak można pokonać na dwa sposoby – zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do niego.

Lagazuoi Skitour, czyli urok i czar Dolomitów 

Jeden z najpiękniejszych skiroute’ów w całych Alpach. Można obrać dwa warianty zjazdu: zjawiskową trasą, która dociera do dolnej stacji gondoli, albo długą i dość prostą nartostradą. Wybierając drugi wariant, w kilka minut dotrzemy do hotelu Armentarola, którego restaurację wyróżnia gwiazdka przewodnika Michelin. Z San Cassiano autobusem lub taksówką wjeżdżamy na Przełęcz Falzarego, gdzie początek ma Lagazuoi Skitour. Na szczycie Lagazuoi roztacza się przepiękny widok na Dolomity. Z góry można zjechać na dwa sposoby: 3,5-kilometrową trasą do dolnej stacji gondoli Lagazuoi lub ponad 8-kilometrową trasą Armentarola.

Giro delle Cime – śnieżna droga przez pasmo Sextner

34-kilometrowa trasa przebiega w paśmie Dolomitów Sekstnerskich. Szlak ma przewyższenie 5600 m, więc bez obaw można pokonać go w rodzinnym gronie. Początek i koniec skitouru znajduje się w Versciaco/Vierschach. Tu zaczyna się pierwszy odcinek Giro delle Cime, prowadzący do Sesto, gdzie następnie wsiądziemy do gondoli kursującej na Orto del Toro.
W dół prowadzi nowa trasa Tre Cime, aż do dolnej stacji gondoli Signaue. Na chętnych wrażeń czeka najbardziej stroma we Włoszech trasa Holzriese – w pewnym miejscu jej nachylenie wynosi aż 77 procent! Po emocjonującym zjeździe można odpocząć i odwiedzić reniferową zagrodę na Monte Elmo. Stąd warto wybrać się na trasę Marca Girardellego z finiszem w Val Grande, skąd busem SALTO dojedziemy w region Val Comelico.