Alpe di Siusi: rodzinny urlop narciarski

Alpe di Siusi oferuje łagodne i szerokie stoki, południowotyrolską gościnność oraz wiele udogodnień dla najmłodszych. Witajcie w raju urlopowym dla rodzin.

Słoneczna hala wysokogórska Alpe di Siusii/Seiser Alm jest uznawana za jeden z najlepszych alpejskich ośrodków narciarskich dla rodzin z dziećmi. Są tu szerokie i łagodne trasy, przy których działają wyciągi wyposażone w specjalne zabezpieczenia dla najmłodszych.

Na stokach królują przede wszystkim dzieci. Ośrodek regularnie otrzymuje prestiżowe wyróżnienia przewodnika narciarskiego ADAC za programy tworzone z myślą o adeptach. Trasy zjazdowe idealnie nadają się dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy – głównie ze względu na brak ostrych zjazdów i szerokie stoki. Dzieci mogą rozpocząć ćwiczenia np. na przygotowanej z myślą o nich trasie zjazdowej Panorama.

Wyzwania dla bardziej wymagających

W Alpe di Siusi nie będzie się również nudzić wytrawny narciarz, dzięki czarnej trasie Puflatsch lub czerwonej Spitzbühl – z wytyczonym slalomem. Dla snowboardzistów atrakcją będzie rozbudowany snowpark, który zdaniem profesjonalistów jest najlepszy we Włoszech, a dniach 25-28.01.2017r. odbędą się tu
Mistrzostwa Świata w Snowboardzie oraz Mistrzostwa Świata we Freestyle’u Narciarskim. Urok tutejszych okolic oraz masywy Schlern i Sassolungo sprawiają, że wiele osób decyduje się na wyprawę na biegówkach. Na miejscowych trasach o długości 80 km trenują zawodnicy z całej Europy. Alpe di Siusi to także miejsce ciekawych wydarzeń, takich jak Moonlight Classic (narty biegowe przy świetle księżyca) czy festiwal Swing on Snow, kiedy okolice wypełnia muzyka.

Alpe di Siusi w skrócie

60 km szerokich i łagodnych tras oraz wiele udogodnień dla dzieci – ośrodek narciarski w sam raz na rodzinny urlop. W okolicy znajduje się 80 km doskonale przygotowanych tras biegowych i warto pamiętać o odwiedzeniu miejscowych restauracji, np. Gostner Schwaige.

www.seiseralm.it