Alpe di Siusi: Rodzinny urlop narciarski

Łagodnie i spokojnie, czyli w sam raz na narty z rodziną!

Przestronna i słoneczna hala wysokogórska Alpe di Siusi/Seiser Alm w Południowym Tyrolu we Włoszech jest uznawana za jeden z najlepszych i najlepiej dostosowanych alpejskich ośrodków narciarskich dla rodzin z dziećmi. Dominują tu szerokie i łagodne trasy o łącznej długości 60 km, doskonałe do nauki jazdy dla dzieci, a także rozruszania mięśni rodziców i przypomnienia techniki na początku sezonu.

Ośrodek regularnie otrzymuje prestiżowe wyróżnienia przewodnika narciarskiego ADAC za programy tworzone z myślą o adeptach i wprowadzanie udogodnienia. Przy większości  tras działają wyciągi wyposażone w specjalne zabezpieczenia dla najmłodszych, więc zarówno pod okiem instruktora, jak i rodzica, dziecko będzie bezpieczne. Dużym plusem dla rodziców są też liczne szkółki narciarskie oraz śniegowe parki zabaw, gdzie mogą na kilka godzin zostawić dzieci, by pójść pojeździć. Będą one pod opieką wykwalifikowanych osób, często mówiących w różnych językach, także po polsku!

Warto jednak podkreślić, że te rodzinne udogodnienia nie dyskwalifikują Alpe di Siusi dla innych! Trasy zjazdowe idealnie nadają się dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy – głównie ze względu na brak ostrych zjazdów i szerokie stoki. Są doskonałe szczególnie na początek sezonu, gdy po rocznej przerwie, najlepiej pojeździć po spokojniejszych trasach, by się rozruszać i na dzień dobry nie nabawić kontuzji. Poza tym, w Alpe di Siusi nie będzie się również nudzić wytrawny narciarz – czeka na niego czarna trasa Puflatsch oraz czerwona Spitzbühl z wytyczonym slalomem. Dla snowboardzistów atrakcją jest rozbudowany snowpark, który, zdaniem profesjonalistów, jest najlepszy we Włoszech, i gdzie odbywają się liczne zawody, w tym Mistrzostwa Świata w Snowboardzie czy we Freestyle’u Narciarskim.

Urok tutejszych okolic oraz masywy Schlern i Sassolungo sprawiają, że wiele osób decyduje się na wyprawę na biegówkach. Na miejscowych trasach o długości 80 km trenują zawodnicy z całego świata. Alpe di Siusi to także miejsce ciekawych wydarzeń, takich jak Moonlight Classic (narty biegowe przy świetle księżyca) czy festiwal Swing on Snow, kiedy okolice wypełnia muzyka.

Przeczytaj więcej o tym pięknym regionie na tej stronie:  www.seiseralm.it