Południowy Tyrol – TOP 10 miejsc, które trzeba zobaczyć zimą

Wraz z nadejściem początku sezonu do Południowego Tyrolu/Südtirol zaczynają przyjeżdżać spragnieni perfekcyjnie przygotowanych stoków turyści. Malownicze Dolomity, mieszkanka kultur i najlepsze restauracje czynią ten region idealnym miejscem na zimowy odpoczynek.

1.    Trasy pucharowe: Saslong i Gran Risa 
Saslong w Val Gardena/Gröden należy do najsłynniejszych zjazdów świata. Co roku odbywają się tu zawody w zjeździe alpejskim i slalomie gigancie mężczyzn. Trasa rozpoczyna się na wysokości 2249 m na stokach Ciampinoi i ciągnie się do mety w Santa Cristina/St. Christina przez ponad 3,5 km. Gran Risa to prawdziwa mekka narciarska, której ustępuje mniej wymagająca Alping. 

2.    Śródziemnomorski klimat w sercu Alp – schronisko Rifugio Emilio Comici
Schronisko Rifugio Emilio Comici to pierwszorzędna restauracja z śródziemnomorską kuchnią w sercu Alp. Zarówno wystrój, jak i serwowane owoce morza, tworzą wspaniały klimat na wysokości 2 153 m n.p.m. 

3.    Toboggan
W Valle Isarco/Eisacktal znajduje się najdłuższy tor saneczkowy w Europie. Ma ponad 10 kilometrów długości zjazdu z góry Monte Cavallo/Rosskopf. Ponadto jest w całości oświetlony, co zapewnia możliwość zabawy także po zmierzchu.

4.    Laurins Lounge – restauracja najwyższych lotów 
Laurins Lounge znajduje się w najwyższym punkcie  ośrodka narciarskiego Carezza in Val d’Ega/Eggental. Oferuje najlepszy z możliwych widoków na Dolomity, a wyśmienita kuchnia, czynią to miejsce idealnym do spędzania długich godzin w gronie najbliższych.

5.    Klasyczne kąpiele w sianie 
Tradycja kąpieli w sianie narodziła się w Alpe di Siusi/Seiser Alm. Ta kuracja pomaga na choroby zwyrodnienia stawów, rwę kulszową, reumatyzm oraz pobudza krążenie krwi i metabolizm.

6.    Festiwal Balonów w  w regionie Tre Cime/Drei Zinnen w Dolomitach
Co roku w Dolinie Alta Pusteria/Hochpustertal odbywa się niezwykły festiwal balonów. To idealny moment, by spojrzeć na Dolomity z góry – kolorowe balony można nie tylko podziwiać, ale także wybrać się jednym z nich na niezapomniany lot.

7.    Muzeum Reinholda Messnera Corones
Na samym szczycie góry Kronplatz znajduje się otwarte w 2015 roku muzeum legendarnego himalaisty Reinholda Messnera z Południowego Tyrolu – nazywane przez niektórych „muzeum w chmurach”. Budowla jest nowoczesna i utrzymana w futurystycznym stylu, zaprojektowany przez sławną Zahę Hadid. 

8.    Słynna włoska karuzela – Sella Ronda
Sella Ronda to największa karuzela narciarska Europy, która zapewnia jedyne w swoim rodzaju trasy narciarskie – blisko 40 km zjazdów, które są położone na wysokości od 1465 do 2300 m n.p.m. Objazd całej karuzeli zajmuje około jednego dnia. 

9.    Wine Ski Safari
Wine Ski Safari – odbędzie się 19 marca 2017r. – to niezwykła przygoda z winami Południowego Tyrolu. Unikatowa degustacja podczas zjazdu ze stoków w Alta Badia o wysokości ponad 2 tys. metrów, to idealna propozycja zarówno dla miłośników białego szaleństwa jak i prawdziwych koneserów wina. Na uczestników czekają także tradycyjne przekąski oraz wspaniała muzyka.

10.    Dolomiti Superski 
12 regionów, 450 nowoczesnych wyciągów i ponad 1200 km tras – to wszystko obejmuje karnet narciarski „Dolomiti Superskipass”. To przepustka do narciarskiego świata Południowego Tyrolu. Umożliwia szybkie przemieszczanie się wzdłuż legendarnej Sellarondy, jak też i we wszystkich innych regionach i ośrodkach narciarskich.