Erlebniswelt

Mittendrin oder aus der Vogelperspektive - Südtirol in Videos.

Sprache: DE
DE
IT
EN
NL
CZ
PL
RU

Rowerem przez Południowy Tyrol

04.06.2013

W Południowym Tyrolu panują świetne warunki do uprawiania kolarstwa górskiego – przede wszystkim dostępnych jest aż 4600 kilometrach ścieżek rowerowych! Można wziąć udział w kursach lub wycieczkach niezależnie od poziomu zaawansowania. Kolarze z większym doświadczeniem mogą podjąć wyzwanie i wziąć udział w różnych wyścigach, lecz i dla amatorów nie zabraknie atrakcji; przykładowo, w ramach festiwalu kolarstwa górskiego w Laces/Latsch, miłośnicy rowerów mogą na jesieni testować modele na kolejny rok – jest to gratka tak dla amatorów, jak i profesjonalistów. Dla rodzin z dziećmi idealnie nadają się dobrze rozbudowane trasy rowerowe w dolinach, którymi wygodnie można przejechać Południowy Tyrol wzdłuż i wszerz.

Sellaronda Bike Day
Sellarondę zna każdy, kto choć raz był w Dolomitach. Większość osób kojarzy Karuzelę z zimą i nartami, jednak masyw doskonale sprawuje się latem. Oprócz tras wędrówkowych, jest to doskonałe miejsce do rowerzystów. Dla wyjątkowych zapaleńców dwa razy do roku są organizowane imprezy Sellaronda Bike Day; w tym roku będzie to 23. czerwca i 15. września. Wówczas na kilka godzin jest wyłączany ruch samochodowy i motocyklowy, by uczestnicy mogli bez przeszkód pokonać ponad 41-kilometrową trasę. A jest to nie lada wyzwanie, bo prócz maratońskiej długości, jazda przez przełęcze (Gardena, Sella, Pordoi i Campolongo) łączy się przecież z ciężkimi podjazdami!

 

Sellaronda Hero
Sellaronda Hero jest ostrzejszą wersją Sellaronda Bike Day i jednym z najbardziej wymagających wyścigów kolarstwa górskiego w Europie. Mężczyźni mają do pokonania 84 km i różnicę wysokości 4 300 m (!), zaś kobiety 62 km przy różnicy wysokości 3 300 m.  Dopracowanie trasy i organizacji sprawiło, że wyścig oficjalnie zalicza się do „prawdziwych”górskich wyścigów długodystansowych.

 

Dolomiti SuperBike
W dniach 4-7 lipca odbędzie się 19. edycja wyścigu kolarstwa górskiego Dolomiti Superbike. Cała impreza ma miejsce w Alta Pusteria/Hochpustertal (Villabassa/Niederdorf). Jest to najpopularniejsze, a zarazem najtrudniejsze tego typu wydarzenie w Dolomitach, gromadząca co roku ok. 3500 uczestników. Udział może wziąć każdy (rejestracja trwa od połowy grudnia 2012 do dnia rozpoczęcia). W zależności od  zaawansowania, zawodnicy mogą wybrać pomiędzy dwoma dystansami: 119.9 km oraz  56.9 km.

 

Polecane trasy rowerowe
Trasa rowerowa z Silandro/ Schlanders do Merano/ Meran to niezwykła przeprawa wzdłuż najdłuższej rzeki Południowego Tyrolu, Adygi, łącząca w sobie elementy historii i piękna przyroda na urokliwiej trasie.  Długość tego odcinka to, dostępne dla każdego, 37 km, a średni czas potrzebny do jego przebycia to około 1,5 godziny.
Trasa rowerowa Via Claudia Augusta 2000 lat temu byłą jedyną cesarską drogę publiczną przez Alpy, zbudowaną przez Rzymian. Biegła od okolic Wenecji aż do Bawarii. Obecnie, droga ta jest długim na 700 km szlakiem rowerowym, z którego 80 km prowadzi przez dolinę Val Venosta/Vinschgau. Stopień trudności jest zróżnicowany: od średniozaawanowanego do łatwego, nawierzchnia od asfaltowej po żużlową; trasa prowadzi przez wspaniałe lasy, łąki i sady owocowe i jest główną atrakcją dla miłośników kolarstwa i kultury.

 

Freeride na Kronplatz’u to 6,5 km szlaku, który na początku wydaje się łagodny i pozwala skupić uwagę na widokach, jednak po chwili pokazuje swoje zróżnicowane oblicze: wybudowane podjazdy, wąskie zakręty czy korzenie. Jest to jedna z ulubionych tras freeridowców.

 

Więcej tras rowerowych i map na www.suedtirol.info/pl/Jak-spedzac-czas/Wycieczki-rowerowe.html
   


Więcej informacji na stronach:
www.suedtirol.info
www.facebook.com/poludniowytyrol
www.suedtirol.info/magazyndolomity
By dokonać subskrypcji newslettera i uzyskać dostęp do galerii obrazów zapraszamy na:
www.suedtirol.info/prasa


Kontakt:

Cohn & Wolfe Polska: Anna Ginter
Tel: (48) 502-198-796 / Email: Anna.Ginter@cohnwolfe.pl

Mit anderen teilen:

Copyright Information

Social Networks


zurück Please update your Flash Player

This site makes use of the Adobe Flash Player 9 and Javascript.

The latest versions of browsers such as Firefox, Netscape or Internet Explorer usually have the Flash Player pre-installed. If your browser doesn't or has an older version of the player, you can download it here.

Please make sure you have Javascript turned on in the settings of your browser.

Get Adobe Flash Player
Click here if you're quite sure to have Flash 10 installed.

Südtirol Newsletter

  • Jeden Monat exklusiv die besten Urlaubsangebote
  • Rezeptideen vom Knödel bis zu Spaghetti
  • 4 x jährlich das Spezial: Die Südtiroler hautnah!

Ich akzeptiere die Datenschutzbestimmungen